Informujemy iż strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Tobie wygody podczas przeglądania stron serwisu. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem

Portal internetowy Teraz Płock- Lokalna nawigacja w biznesie

terazplock.pl logo
Dziś jest 23 Lipca 2018 roku, imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary

Anna Uchniewska Uśmiech Płock

Anna Uchniewska Uśmiech

Czwartaków 16 / 1D
09-410 Płock Podolszyce
tel. 24 268 84 55
kom. 508-383-281
Medyczna 1
09-451 Radzanowo
tel. 24 261 3428
kom. 508 383 281

www: www.usmiech.pl

e-mail: usmiech@post.pl

Galeria zdjęć

O nas

Zapraszamy do naszego przyjaznego gabinetu. Nasz uśmiechnięty personel zadba o Ciebie w profesjonalny i delikatny sposób. Zapraszamy również osoby, które czuję strach przed stomatologiem oraz dzieci. Wszyscy mogą liczyć u nas na delikatne traktowanie, skuteczne znieczulania i uśmiechniętą atmosferę.

 

Jak ogólnie wiadomo, leczenie zęba polega na oczyszczeniu miejsca zaatakowanego przez próchnicę oraz wypełnieniu powstałego ubytku odpowiednim materiałem. Przede wszystkim staramy się to robić delikatnie, tak aby nie bolało. Gdy trzeba to do leczenia podajemy znieczulenie. Dla osób szczególnie wrażliwych (np. małych dzieci lub osób bojących się znieczulenia) możemy zastosować techniki specjalne.

Czasem wypełnienia zakładamy z innych powodów niż próchnica – można nimi np. poprawić kształt zęba.

Leczenie kanałowe

Gdy bakterie dostaną się do środka zęba – miazgi (tzw. nerw) lub wręcz pod ząb i pojawi się silny ból lub opuchlizna to zwykle konieczne jest leczenie kanałowe. Polega ono na usunięciu zakażonej miazgi ze środka zęba – z komory i kanałów, zdezynfekowaniu tych miejsc i wypełnieniu odpowiednim materiałem. Czasem konieczne jest założenie innych leków do kanałów przed ich ostatecznym wypełnieniem.

Część osób obawia się leczenia kanałowego, w związku z tym wyjaśnię
Często bywa tak, że leczenie kanałowe wcale nie wymaga znieczulenia, bo nic nie boli. Dzieje się tak, gdy miazga zrobiła się już całkiem martwa i po prostu nie ma już w środku nic wrażliwego. Gdy jednak miazga jest wrażliwa, zwykle leczymy w znieczuleniu, tak aby zapewnić pacjentowi komfort. Czasem można też założyć tzw. „truciznę”, aby przy następnej wizycie nie bolało.

A jeśli ząb jest wrażliwy na ciepło i zimno, a nie widać w nim próchnicy?
Zwykle mamy wtedy do czynienia z tzw. nadwrażliwymi zębami. Często wtedy odsłonięte szyjki zębów (miejsca gdzie korzeń przechodzi w koronę zęba). Takie miejsca wymagają przeważnie zastosowania specjalnego lakieru, czasami wystarczy jednorazowy zabieg, lecz w wielu przypadkach konieczna jest kilkukrotna wizyta.

Usuwanie zębów

Usunięcie zęba polega przede wszystkim na usunięciu zęba w całości wraz z korzeniem, a nie tylko widocznej jego części tzw. korony. Jeśli nie jesteś pewien czy Twój ząb należy usunąć zgłoś się do gabinetu, pomożemy Ci podjąć odpowiednią decyzję :)

Jeśli masz wątpliwości proponuję Ci zastanów się!

Dlaczego warto zachować zęby?
Zdarza się, że część osób myśli tak: ten ząb jest z tyłu, nie widać go, ma dużą dziurkę i zaczyna mnie boleć – nie będę go leczył tylko usunę i będzie spokój. Jeżeli dopuścimy do tego, aby ten ząb usunąć lub aby stał się zbyt mały (korzeń) trzeba natychmiast uzupełnić brakujący ząb (oczywiście chodzi o zaniedbanie, a nie usunięcie z powodu planowanego leczenia ortodontycznego) może to mieć poważne konsekwencje, ma to wpływ na ząb naprzeciwko, zęby sąsiednie, oraz cały zgryz.

Ząb naprzeciwko
 – wysuwa się
– odsłaniają się szyjki zębów, a potem korzenie
– może się z czasem rozchwiać lub przeszkadzać w gryzieniu czy też założeniu uzupełnienia protetycznego

Zęby obok — mogą się przesunąć
– mogą się przechylić w stronę luki
– mogą się odsłonić w nich szyjki zębów a potem korzenie ( wrażliwość na temperaturę)

Cały zgryz – można zacząć gryźć nierówno co może spowodować
– bóle w stawach skroniowo-żuchwowych
– bóle głowy
– gorszy sen
– bóle mięśni żujących i ich sztywność

Przy większych brakach zębowych pozostałe zęby mogą
– mogą się zacząć bardzo mocno ścierać (czasem aż do dziąseł)
– mogą się rozchwiać (paradontoza)
– mogą się gorzej trzymać plomby

Jeżeli jednak już brakuje ci zęba (zębów), lub masz korzeń, jak zapobiec tym niekorzystnym zmianom? Należy skorzystać z uzupełnień protetycznych i to im wcześniej, tym lepiej gdyż wtedy szkody jakie sobie wyrządzimy będą znacznie mniejsze. Pamiętaj jednak, że protezy tylko, „udają” własne zęby i te dane nam przez naturę są najlepsze!  Tylko trzeba o nie dbać. Czasami usunięcie zęba jest konieczne, szczególnie gdy zostanie z niego sam korzeń, który nie nadaje się już do nadbudowy. Podajemy wtedy znieczulenie (skuteczne) i delikatnie, odpowiednim sposobem usuwamy ząb. Jeśli korzeń zęba jest tylko trochę widoczny, nie martw się, mamy i na to swoje sposoby :D

Po ekstrakcji pamiętaj!

  1. Przez 2 godziny nic nie jedz, nie pij oraz nie pal.
  2. Nie wolno wypłukiwać skrzepu (jest to najczęstsza przyczyna utrudnionego gojenia przedłużonej bolesności).
  3. Aby złagodzić ból który ma prawo pojawić sie (jak po każdym zabiegu) gdy minie znieczulenie i trwać do 2 dni po usunięciu można zrobić sobie zimny okład oraz połknąć coś przeciwbólowego.
  4. Gdyby ból trwał długo, był bardzo silny lub pojawiło się silne krwawienie – należy zgłosić się do gabinetu!

 

Implanty

implantImplanty są dobrym sposobem na uzupełnienie zęba w miejscu gdzie go nie ma. Polega to na wprowadzaniu specjalnego implantu w kość. Zastępuje to korzeń zęba i można na nim zawiesić różne rodzaje uzupełnień, takie jak np. koronę, filar mostu albo zatrzask do protezy. Zaletą jest to, że nie trzeba szlifować sąsiednich zębów aby np. uzupełnić pojedynczy brak zębowy koroną, oraz można zastosować uzupełnienie stałe takie jak most w miejscu gdzie nie ma w ogóle własnych zębów.

Uśmiech i rozwój

W naszym gabinecie otrzymasz od nas zdrowe zęby, które z pewnością upiększą każdy twój Uśmiech… Swoją drogą – czy to nie dziwne, że ludzie tak rzadko zdają sobie sprawę z tego, jak wiele może im on dać?

Wyobraź sobie sytuację, w której na jednej ulicy są dwa sklepy spożywcze. Podobny towar, podobne ceny, oba prowadzą panie w średnim wieku. Ale do jednego z nich przychodzisz nawet jeśli nie musisz nic kupić, po prostu wpadasz gdy przechodzisz obok. Czasami rzeczywiście kończy się to tym, że po pogawędce kupisz drożdżówkę czy dwie. Ta druga pani natomiast wcale nie jest jakaś gorsza, ale gdy przychodzisz do niej kupujesz zwyczajnie to, czego potrzebowałeś i wychodzisz, rzadko też decydujesz się kupić tam coś, czego jeszcze nie próbowałeś. W rezultacie ta pierwsza pani niemal każdego miesiąca ma większy dochód niż jej konkurentka.

A wiesz jak można najprościej opisać to, czym różnią się te dwie kobiety?
Pierwsza jest niemal zawsze uśmiechnięta i pogodna, podczas gdy druga – praktycznie nigdy.

Wiesz już może, do czego zmierzam?

Uśmiech to o wiele więcej niż zwykły wyraz twarzy. Prawdziwy, wypływający z naszego wnętrza Uśmiech to radość, lekkość, humor, szczęście, życzliwość, wdzięczność i wiele więcej.
I choć ma tak wiele zabarwień i wywoływać go mogą najróżniejsze rzeczy – od wspaniałego widoku, przez prezent od drugiej połowy aż po ironiczny docinek w jakimś talk show – zawsze przyjemnie jest się szczerze uśmiechnąć. Ba! Może nam poprawić nastrój nawet jeśli widzimy go u kogoś kompletnie nam obcego. Od początków prehistorii jest najprostszym i najpowszechniejszym przekaźnikiem radości i dobrego samopoczucia.

Ale Uśmiech to nie tylko miłe uczucie w sercu, ale i korzyści! Udowodniono naukowo, że uśmiechnięci ludzie zwykle sprzedają, uczą się i pracują efektywniej, mają szczęśliwsze związki i lepsze kontakty z dziećmi. Łatwiej im zjednać sobie ludzi, zdobyć przyjaciół, a czasem także załatwić coś w urzędzie. :)

Śmiech jest także ( w bardziej dosłownym znaczeniu niż większości z nas się wydaje) lekarstwem, które potrafi wyleczyć nawet z ciężkiej choroby. Gdyby nim nie był, po co stosowano by Śmiechoterapię w tak wielu szpitalach?

Niektórzy twierdzą nawet, że wystarczyłoby aby jakiś człowiek śmiał się 10 minut dziennie (średnia wynosi około 2 minut/dzień dla przeciętnego dorosłego) , a wzmocniłby on swój układ immunologiczny na tyle, że niemal wcale by już nie chorował. I choć ta opinia nie znaczy, że czytanie książek z humorami można stosować zamiast antybiotyków, daje to do myślenia co może powstać z jego połączenia z konwencjonalnym leczeniem.

Można by długo się rozwodzić nad kolejnymi korzyściami dawanymi przez Uśmiech. Jednak tak naprawdę przekonasz się o tym na własną rękę, kiedy zaczniesz obserwować jak ludzie reagują kiedy jesteś poważny, a jak gdy życzliwy i uśmiechnięty. Faktem jest zaś, że najwięcej dobrego otrzymasz od życia dopiero wtedy, gdy Uśmiech stanie się twoim sposobem na życie.

“No dobrze, ale tyko niektórzy ludzie mają takie wesołe nastawienie w życiu” – mógłby ktoś powiedzieć. “Co mi z korzyści jakie daje śmiech, skoro zwykle świat daje mi najwyżej powód do zgrzytania zębami?”

Może już to wiesz, a może nie, ale większość rzeczy w życiu jest umiejętnością bądź nawykiem. Czy możesz zrobić salto w tył za pierwszym razem gdy spróbujesz? Za piątym? A może dwudziestym? Zazwyczaj nie, gdyż osiągnięcie zamierzonych rezultatów wymaga dłuższego, często żmudnego treningu. Jednak wizja tego wspaniałego momentu osiągnięcia zamierzonego pułapu napędza ich, dając siłę i nawet przyjemność podczas procesu.

Niestety, z jakiegoś powodu gdy nie chodzi o umiejętność związaną ze sportem, większość ludzi twierdzi że “ja tak nie mam i nie będę mieć”. Mówią to patrząc na tych przyjaźnie usposobionych, uśmiechniętych ludzi. A to nieprawda. Jeśli tylko zechcesz, aby wszystkie dawane przez Uśmiech profity stały się i twoimi, możesz to zrobić. Potrzeba tylko nieco uporu i cierpliwości. Co więcej, zapewniam że będzie to dużo łatwiejsze i przyjemniejsze dla twoich pleców niż nauka robienia salt.

A więc dalej – uśmiechnij się! :-)

 

 
   
   
   
   
 

Znajdziesz nas również w branżach:

Medycyna > Protetyka

Medycyna > Lekarze - stomatolodzy

Medycyna > Chirurgia

Medycyna > Dentyści

Słowa kluczowe:
uśmiech, fotografia, plener, modeling, emocje, strach, dentofobia, porady EFT, psycholog, protetyka, protezy, elastyczne, dzieci, leczenie, medycyna

Formy płatności

Komfort

REKLAMA

miejsce na reklamę˝
141 105 522