Informujemy iż strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Tobie wygody podczas przeglądania stron serwisu. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem

Portal Płock - Cały Płock w internecie. Płocki portal Teraz Płock

terazplock.pl logo
Dziś jest 18 Grudnia 2014 roku, imieniny obchodzą: Laura, Bogusław, Gracjan
top
ramka
bottom

PBU Interbud Płock

top
ramka
bottom
top
ramka

Wszystkich odsłon od 1 marca 2009:
85 322 107

bottom
top
ramka

2011-04-22

Rekrutacja trwa

Już 3601 dzieci zostało przyjętych do miejskich przedszkoli.

Tegoroczna rekrutacja do przedszkoli składa się z trzech etapów: kontynuacji, rekrutacji zasadniczej i uzupełniającej. Dwa z nich mamy już za sobą. W pierwszym etapie przedszkola przyjęły 2481maluchów.  20 kwietnia zostały ogłoszone listy dzieci przyjętych do przedszkoli w rekrutacji zasadniczej oraz informacja o pozostających 291 wolnych miejscach. Najwięcej pozostało dla 5 i 6 latków – ogółem 247 (w oddziałach żywieniowych i nieżywieniowych  tzw. „zerówkach”). Natomiast dla 3-4 latków do rozdysponowania pozostały 44 miejsca. W rekrutacji zasadniczej 1120 dzieci dostało się do miejskich placówek. Szczegółowe informacje dostępne są w poszczególnych przedszkolach oraz na stronie  www.plock.vnabor.pl.
27 kwietnia (środa) rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca.  Rodzice, którzy starają się o przyjęcie dziecka do wybranego przedszkola, powinni złożyć w nim kartę zgłoszenia. Nabór zakończy się 6 maja.
Przypominamy wszystkim rodzicom pięciolatków i sześciolatków o obowiązku przedszkolnym swoich pociech. Ze względu na reformę edukacyjną, od roku szkolnego 2011/2012 dzieci te będą objęte rocznym obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym.
Rodzice dzieci 6-letnich w roku szkolnym 2011/12 mogą również zdecydować się na zapisanie dziecka do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Na razie taką decyzję podjęło ponad 200 rodziców.

 

Galeria do tej informacji (klknij na miniaturze, aby ją powiększyć):

źródło: Urząd Miasta Płocka

« wróć

 

Zobacz również z Urząd Miasta Płocka:

  Wiadomości 1 - 10 z 3321

dodano: 2014-12-15  
Masz dobry pomysł dla Płocka? Startuj po pieniądze!
Osoby indywidualne i grupy nieformalne mogą starać się o pieniądze na realizację projektów na rzecz lokalnej społeczności. Fundusz Grantowy dla Płocka oferuje wsparcie od 500 zł do 3 tys. zł.   Wnioski o granty można składać do 8 st czytaj więcej »

 

dodano: 2014-12-15  
Kto nie czyta, ten gorzej żyje
Książnica Płocka na uroczystej gali podsumowała Rok Czytelnika. – W ciągu całego roku odbyło się mnóstwo wydarzeń promujących czytanie. To, że tak dużo udało się zrobić jest też zasługą wielu ludzi i instytucji, które nas wspie czytaj więcej »

 

dodano: 2014-12-11  
Testy syren alarmowych w ORLENIE
PKN ORLEN po raz kolejny przeprowadzi głośne próby syren alarmowych. Tym razem w najbliższy czwartek 11 grudnia pomiędzy 8:00 a 15:00.   Sprawdzenie systemu alarmowego jest ostatnim etapem procedury odbioru po modernizacji systemu o czytaj więcej »

 

dodano: 2014-12-11  
Nowy Dworzec Płock już otwarty
- Płocczanie sami wskazali na stary dworzec jako miejsce, którego się wstydzą. Teraz będzie on nowym centrum komunikacji i wizytówką miasta – mówił prezydent Płocka Andrzej Nowakowski na uroczystości otwarcia nowego Dwor czytaj więcej »

 

dodano: 2014-12-09  
Nowe ulice na osiedlach - Zbożowa, osiedle Podolszyce Północ
Prezydent Andrzej Nowakowski podsumował w środę 3 grudnia osiedlowe inwestycje drogowe zrealizowane w 2014 r. w Płocku. Kontynuujemy cykl prezentujący nowo wybudowane ulice na płockich osiedlach.   Samorząd Płocka w tym roku przeznaczył na czytaj więcej »

 

dodano: 2014-12-09  
(Nie) Zwykli bohaterowie
Paweł Kwiatkowski, Karol Pietrzak i Edward Waciński, którzy przy temperaturze -20 st. C wspólnie uratowali dwie kobiety z tonącego w rzece samochodu w podpłockiej miejscowości Kiełpieniec, zostali zwycięzcami kategorii Bohaterstwo w czytaj więcej »

 

dodano: 2014-12-09  
Mikołajki w szpitalu
Niecodzienni goście odwiedzili w poniedziałek noworodki i pacjentów oddziału pediatrycznego ze Szpitala św. Trójcy.   Z maluchami spotkał się, przebrany w strój Mikołaja, prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. Towarzyszyli czytaj więcej »

 

dodano: 2014-12-03  
W trosce o czyste powietrze
Płock zabiega o włączenie do programu „Kawka”, z którego można otrzymać dofinansowanie na ograniczenie w mieście niskiej emisji.   Dzięki temu mieszkańcy będą mogli uzyskać dotacje na wymianę pieców węglowych na gaz czytaj więcej »

 

dodano: 2014-11-27  
Chcesz wystąpić w tej orkiestrze? Zgłoś się teraz
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Młodzieżowym Domu Kultury działa pełna parą. W tym roku w Płocku może kwestować 450 wolontariuszy.   - Tradycyjnie zagramy we wszystkich galeriach handlowych, zoo, MDK-u przy Tumskiej 9, a czytaj więcej »

 

dodano: 2014-11-27  
Przygotowania do zimy
Na posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które odbyło się dziś w ratuszu pod przewodnictwem prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, przedstawione zostały rekomendacje Wojewody Mazowieckiego dotyczące przygotowania służb czytaj więcej »

 

Zobacz wszystkie wiadomości z Urząd Miasta Płocka »

 

bottom
75 616 756