Informujemy iż strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Tobie wygody podczas przeglądania stron serwisu. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem

Portal Płock - Cały Płock w internecie. Płocki portal Teraz Płock

terazplock.pl logo
Dziś jest 24 Lipca 2014 roku, imieniny obchodzą: Kinga, Krystyna, Olga
top
ramka
bottom

PBU Interbud Płock

top
ramka
bottom
top
ramka

Wszystkich odsłon od 1 marca 2009:
77 376 626

bottom
top
ramka

2011-04-22

Rekrutacja trwa

Już 3601 dzieci zostało przyjętych do miejskich przedszkoli.

Tegoroczna rekrutacja do przedszkoli składa się z trzech etapów: kontynuacji, rekrutacji zasadniczej i uzupełniającej. Dwa z nich mamy już za sobą. W pierwszym etapie przedszkola przyjęły 2481maluchów.  20 kwietnia zostały ogłoszone listy dzieci przyjętych do przedszkoli w rekrutacji zasadniczej oraz informacja o pozostających 291 wolnych miejscach. Najwięcej pozostało dla 5 i 6 latków – ogółem 247 (w oddziałach żywieniowych i nieżywieniowych  tzw. „zerówkach”). Natomiast dla 3-4 latków do rozdysponowania pozostały 44 miejsca. W rekrutacji zasadniczej 1120 dzieci dostało się do miejskich placówek. Szczegółowe informacje dostępne są w poszczególnych przedszkolach oraz na stronie  www.plock.vnabor.pl.
27 kwietnia (środa) rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca.  Rodzice, którzy starają się o przyjęcie dziecka do wybranego przedszkola, powinni złożyć w nim kartę zgłoszenia. Nabór zakończy się 6 maja.
Przypominamy wszystkim rodzicom pięciolatków i sześciolatków o obowiązku przedszkolnym swoich pociech. Ze względu na reformę edukacyjną, od roku szkolnego 2011/2012 dzieci te będą objęte rocznym obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym.
Rodzice dzieci 6-letnich w roku szkolnym 2011/12 mogą również zdecydować się na zapisanie dziecka do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Na razie taką decyzję podjęło ponad 200 rodziców.

 

Galeria do tej informacji (klknij na miniaturze, aby ją powiększyć):

źródło: Urząd Miasta Płocka

« wróć

 

Zobacz również z Urząd Miasta Płocka:

  Wiadomości 1 - 10 z 3263

dodano: 2014-07-18  
Pieniądze na projekty lokalne
W województwie mazowieckim został ogłoszony konkurs na mikrodotacje dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych. Operatorzy programu FIO – Mazowsze Lokalnie: Fundacja Fundusz Współpracy, Stowarz czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-18  
Nowa komenda na święto policji
Nowa Komenda Miejska Policji w Płocku jest już gotowa. Jej otwarcie poprzedziły uroczystości na placu przed okazałym gmachem.   Otwarcie komendy połączone było ze świętem policji. W tym roku policjanci świętują 95-lecie powstania swojej formac czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-16  
Inauguracja Wiślanej Laguny
Już w najbliższy piątek na plaży, nieopodal Morki i amfiteatru, ruszy rekreacyjne centrum rodzinno-rozrywkowe Wiślana Laguna. Do dyspozycji użytkowników będą boiska do sportów plażowych, strefa Relax VIP, bezpłatnie udostępniane leż czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-16  
Wiejskie Klimaty
To nazwa imprezy, na którą w najbliższą niedzielę zaprasza płockie zoo.   20 lipca na polanie przy tzw. „grzybku” zapanuje prawdziwie wiejski klimat. W planach są m.in. warsztaty ceramiczne i wyplatania wikliny, pokaz mio czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-16  
Zaczęło się asfaltowanie obwodnicy
Od poniedziałku trwa układanie asfaltu na pierwszym odcinku obwodnicy. - Jesienią pojedziemy tą drogą od ronda Wojska Polskiego do ul. Otolińskiej, a wkrótce, także do ul. Bielskiej i Orlenu – mówił na spotkaniu z dziennikarzam czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-14  
Mobilny przewodnik dla turystów
Urząd Miasta Płocka bezpłatnie udostępni wszystkim zainteresowanym vouchery na aplikację mobilną „Personal Audio Guide”. Usługa polega na dostarczaniu turystom drogą elektroniczną aplikacji mobilnej na urządzenia przenośne, wyposażonej czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-10  
Plaża na Starym Rynku i inne atrakcje REGGAELAND 2014
W weekend w Płocku fanów muzyki czeka wiele atrakcji na festiwalu REGGAELAND 2014. Z tej okazji także wiele imprez towarzyszących, które odbędą się na plaży na Starym Rynku oraz w Novym Kinie Przedwiośnie. Zapraszamy – wstęp na czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-10  
Kino i komiks na Reggaelandzie
Każdy, kto w czwartek 10 lipca o godz. 18 i piątek 11 lipca o godz. 15 przyjdzie do Novego Kina Przedwiośnie na Kino Reggaeland ma szansę otrzymać komiks „Pinki” Szawła Płóciennika i koszulkę festiwalową. Zapraszamy na pier czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-03  
Nie kupuj! Adoptuj!
W płockim schronisku dla zwierząt na swojego przyjaciela czeka prawie 170 psów. Za odrobinę serca i zainteresowania obdarują radością, oddaniem i wiernością. Dzień Psa, który przypada 1 lipca, był okazją do zainaugurowania kampanii czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-01  
Powstrzymaj pijanego kierowcę!
Każdego dnia możesz spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę. Pamiętaj, że stanowi on śmiertelne zagrożenie. Powstrzymanie nietrzeźwego kierującego to absolutna konieczność – w przeciwnym razie może dojść do tragedii. Sprawdź, jaka powinn czytaj więcej »

 

Zobacz wszystkie wiadomości z Urząd Miasta Płocka »

 

bottom
67 983 758