top
ramka
bottom
top
ramka
bottom
top
ramka

Wszystkich odsłon od 1 marca 2009:
37 792 407

bottom
top
ramka
bottom
top
ramka

2012-02-04

Przed meczem z Azotami Puławy

Już w najbliższą sobotę piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock wznowią rozgrywki PGNiG Superligi. Przeciwnikiem Nafciarzy w Orlen Arenie będzie zespół KS Azoty Puławy.


Nasi zawodnicy zakończyli okres przygotowawczy do drugiej części sezonu. Jak zapewnia Morten Seier, wszystko wygląda bardzo optymistycznie - Jako drużyna czujemy, że” łapiemy” formę. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani fizycznie. Trochę brakowało wprawdzie meczów sparingowych i chłopaków, którzy pojechali do Serbii lub byli kontuzjowani. Być może będzie to widoczne w pierwszym meczu. W tym tygodniu jednak wrócili już wszyscy do treningów, graliśmy dużo wewnętrznych gier i w mojej opinii wygląda to już dobrze. Może nie idealnie, ale to jest już mniej więcej to, czego od siebie oczekujemy. Myślę, że bardzo solidnie przepracowaliśmy ten okres i jest duża szansa na to, aby udanie zainaugurować drugą część sezonu i awansować do kolejnej fazy Ligi Mistrzów.

Ostatniego spotkania z podopiecznymi Marcina Kurowskiego Wiślacy nie będą wspominali najlepiej. W dosyć kontrowersyjnych okolicznościach Azoty odrobiły w ostatnich minutach cztery bramki straty i urwały punkt mistrzom Polski. Teraz taki scenariusz ma się już nie powtórzyć – Pamiętamy, co działo się w Puławach. Wtedy ten mecz przypominał bardziej boks niż piłkę ręczną. Teraz jesteśmy na to odpowiednio przygotowani – powiedział na czwartkowej konferencji Nikola Eklemović.

- Puławy grają zdecydowanie lepiej, niż rok temu. Na szczególną uwagę zasługuje Krzysztof Łyżwa, który w mojej opinii jest ciekawym zawodnikiem. Zespół ten preferuje siłowy handball, co zresztą można było zobaczyć w ostatnim spotkaniu między nami. Na środku obrony nasi przeciwnicy dysponują silnymi zawodnikami i z tego powodu będziemy starali się mocno rozciągnąć grę i wykorzystać naszych skrzydłowych – stwierdził Lars Walther, który zapowiedział, że być może już w sobotę w niebiesko-biało-niebieskich barwach zadebiutuje dwóch nowych zawodników: Grzegorz Gomółka i Kenneth Olsen. Duńczyk z Nafciarzami trenuje od tygodnia i jak sam zapewnia, nie ma najmniejszych problemów z aklimatyzacją - Mieszkam na Podolszycach, niedaleko Spanne oraz Chrapka i z nimi póki co mam najlepszy kontakt w drużynie. Zwiedziłem już trochę Płocka, byłem na Starym Mieście, ale ten mróz jest nie do zniesienia. Chciałbym móc wszystko zobaczyć w lato, bo coś mi się wydaje, że wzgórze o tej porze roku będzie wyglądało niesamowicie. Były zawodnik m.in. Bjerringbro-Silkeborg przyznaje, że nie może już się doczekać swojego pierwszego występu w Orlen Arenie - Nie czuję żadnej presji przed swoim debiutem. Również trener nie oczekuje ode mnie cudów. Chce, żebym spokojnie zadomowił się w drużynie i oswoił z atmosferą. Jeśli chodzi o nasz najbliższy mecz - wiem, że jesteśmy drużyną lepszą, co musimy tylko jeszcze potwierdzić na parkiecie. Czuję się pewnie i chcę móc w sobotę zaprezentować się płockiej publiczności.

Pojedynek z zespołem KS Azoty Puławy rozpocznie się planowo o godzinie 17.30. Transmisję z tego spotkania będzie można także śledzić na żywo na kanale Polsat Sport Extra oraz na www.live.sprwislaplock.pl

 

Galeria do tej informacji (klknij na miniaturze, aby ją powiększyć):

źródło:

« wróć

 

Zobacz również z :

  Wiadomości 1 - 10 z 364

dodano: 2012-05-15  
Wielka Finałowa promocja
Specjalnie na finały mistrzostw Polski SPR Wisła Płock rozpoczęła promocję gadżetów dla kibiców. Chcemy, aby w najbliższy weekend płoccy fani stworzyli niezapomnianą atmosferę i pomogli Nafciarzom w obronie mistrzowskiego tytułu, dla czytaj więcej »

 

dodano: 2012-05-15  
Walther: Zabrakło sił
W niedzielę Orlen Wisła poniosła drugą porażkę w finale mistrzostw Polski i przed meczami w Orlen Arenie znalazła się pod ścianą. Po meczu trener Lars Walther tłumaczył, że w końcowych minutach tego spotkania jego podopiecznym zabrakło już sił. czytaj więcej »

 

dodano: 2012-05-15  
Orlen Wisła ponownie słabsza
W drugim finałowy spotkaniu Orlen Wisły z Vive Targi po raz kolejny lepsi okazali się wicemistrzowie Polski. W niedzielę Nafciarze przegrali 21:28 i ich sytuacja przed meczami w Płocku jest bardzo trudna.   Orlen Wisła Płock do niedzielnego czytaj więcej »

 

dodano: 2012-05-15  
Walther: Słaby początek
Na konferencji prasowej po pierwszym spotkaniu finałowym pomiędzy Orlen Wisłą Płock, a Vive Targi Kielce, trener Lars Walther przyznał, że jego podopiecznie sobotni mecz zaczęli zbyt bojaźliwie   Lars Walther: Na początku zaczęliśmy słabo czytaj więcej »

 

dodano: 2012-05-15  
Kubisztal: Jesteśmy w stanie wygrać
W sobotę nasza drużyna musiała uznać wyższość Vive Targi Kielce. Duży wpływ na wynik końcowy miały liczne kary dwuminutowe. Łącznie nasza drużyna przez 22 minuty grała w osłabieniu.   - W końcówce sędziowie zaczęli rozdawać kary za ka czytaj więcej »

 

dodano: 2012-05-15  
Bez Wiśniewskiego do końca sezonu
Już na początku sobotniego meczu Adam Wiśniewski po jednym z zagrań zawodnika z Kielc bardzo niebezpiecznie upadł na parkiet. Jak się okazało po badaniach w szpitalu, nasz lewoskrzydłowy doznał złamania wyrostka kości ogonowej i do końca sezonu Naf czytaj więcej »

 

dodano: 2012-05-11  
Wichary: Szukać swojej szansy
Żeby myśleć o mistrzostwie, musimy tak czy inaczej wygrać chociaż jeden mecz w Kielcach – mówi Marcin Wichary. Najbliższa okazja do realizacji tego zadania już w najbliższy weekend. Przed naszą drużyną ostatnie treningi przed pierwszymi czytaj więcej »

 

dodano: 2012-05-11  
Zajączkowski: Nie ma zdecydowanego faworyta
W tym sezonie na krajowym podwórku nasi najbliżsi przeciwnicy przegrali tylko raz. Było to w ostatniej kolejce rundy zasadniczej, kiedy to kielczanie sensacyjnie musieli uznać wyższość ekipy z Zabrza, prowadzonej przez doskonale znanemu pło czytaj więcej »

 

dodano: 2012-05-10  
Eklemović: To nie mój pierwszy finał
Nikola Eklemović to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników naszej drużyny i to na jego barkach będzie spoczywało reżyserowanie poczynaniami swoich kolegów w nadchodzących meczach finałowych.  - Atmosfera w drużynie jest czytaj więcej »

 

dodano: 2012-05-10  
Wspominamy złoty medal 02’
Sukces naszej drużyny sprzed dokładnie dziesięciu lat był jednym z najbardziej wyczekiwanych. Po sezonie 1994/1995, w którym ówczesna Petrochemia Płock zdobyła swój pierwszy tytuł mistrza Polski, Nafciarze na trwałe zagościli czytaj więcej »

 

Zobacz wszystkie wiadomości z »

 

bottom
29 839 929