Informujemy iż strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Tobie wygody podczas przeglądania stron serwisu. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem

Portal Płock - Cały Płock w internecie. Płocki portal Teraz Płock

terazplock.pl logo
Dziś jest 23 Lipca 2014 roku, imieniny obchodzą: Bogna, Brygida, Apolinary
top
ramka
bottom

PBU Interbud Płock

top
ramka
bottom
top
ramka

Wszystkich odsłon od 1 marca 2009:
77 299 930

bottom
top
ramka

2013-02-18

Fundacja Dziecięca Fantazja spełniła marzenia w Wyszogrodzie

15 lutego 2013 spełniły się marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Podczas przyjęcia w centrali Vistula Banku w Wyszogrodzie dzieci poznały Bank z bliska i dostały wymarzone prezenty.

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS spełniają marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wspólna akcja stawia na radość, przeżywanie szczęścia i dobro w życiu. Kiedy fantazja staje się rzeczywistością, znikają choroby, ból i smutek, chociaż cierpienie jest codziennością tych dzieci.

Vistula Bank jest na co dzień blisko ludzi. Jest bankiem-sąsiadem, który zrozumie, wysłucha, poświęci czas i odpowie na potrzeby klienta. - Bardzo chętnie wspieramy lokalne inicjatywy kulturalne i społeczne. Razem z naszymi pracownikami czynnie uczestniczę w życiu lokalnym. Bank udziela pomocy finansowej szkołom, gimnazjom, Domowi Opieki Społecznej, strażakom, emerytom i parafiom. Czynnie wspieramy także imprezy folklorystyczne, dożynki i inne wydarzenia. Pomoc marzycielom z najbliższej okolicy, to zaszczyt i potwierdzenie naszych wartości – Polak, jego rodzina i pomoc - mówi Pani Jolanta Łukasiak-Malicka - Prezes Zarządu Vistula Banku.

- Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości na spełnienie pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka  - mówi Patrycja Wróbel, członek Zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja - Banki mierzą swoje efekty współczynnikiem wypłacalności. Fundacja - liczbą uszczęśliwionych dzieci. Dzięki Bankom Spółdzielczym tylko w grudniu i styczniu było ich ponad 50.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przemówienia Pani Jolanty Łukasiak-Malickiej, Prezesa Zarządu. Następnie Pani Prezes wręczyła prezenty dzieciom.

Pierwszą marzycielką była dziewięcioletnia Natalia, która choruje na mukowiscydozę. Największym marzeniem Natalii był tablet, z którego mogłaby korzystać w domu i w szpitalu. Dziewczynka bardzo ucieszyła się z wymarzonego sprzętu. Oprócz tableta Natalia otrzymała także witraże wielkanocne do malowania, hodowlę kryształków oraz książeczki edukacyjne i przybory plastyczne. W podziękowaniu Natalia przekazała Pani Prezes własnoręcznie wykonaną laurkę i 3 róże.

Kolejną marzycielką była szesnastoletnia Klaudia, która urodziła się z poważną wadą serca (tetralogia Fallota), która wymagała już. czterech operacji. Dziewczynka boryka się również z wymagającą częstej hospitalizacji i postępującą skoliozą. Największym marzeniem Klaudii był laptop. Do tego otrzymała niezbędne akcesoria oraz grę Sims z dodatkami. Klaudia bardzo się ucieszyła, że spełniło się jej marzenie.

Następnie swoje prezenty odebrał dziesięcioletni Rafał, który choruje na mukowiscydozę, chorobę, która prowadzi do całkowitej niewydolności oddechowej. Rafał otrzymał telefon komórkowy, piłkę nożną i strój piłkarski, książkę o futbolu, encyklopedię dla dzieci i książki edukacyjne, klocki magnetyczne i wymarzoną grę planszową. Rafał bardzo cieszył się z każdej najmniejszej rzeczy, wszystko dokładnie oglądał i dziękował za każdy prezent.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze za sprawą Pani Prezes i pracowników Banku. Marzyciele byli zachwyceni prezentami, a dorośli wzruszeni spotkaniem. Rozdawania prezentów dopełnił słodki poczęstunek. To była miła chwila, żeby porozmawiać i lepiej się poznać. Zarówno Natalia, Klaudia jak i Rafał rozpromienieni podziwiali swoje prezenty. Dzieci dostały od Banku dodatkowe upominki – parasole, torby z prezentami, zegary, scyzoryki. To był szczęśliwy moment dla wszystkich zebranych, uśmiechów i radości nie było końca.

 

Fundację można wesprzeć:


-    poprzez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego,
-    poprzez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
      nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
-    „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,
-    uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
-    polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

 

Galeria do tej informacji (klknij na miniaturze, aby ją powiększyć):

źródło: Galerie Terazplock.pl

« wróć

 

Zobacz również z Galerie Terazplock.pl:

  Wiadomości 1 - 10 z 160

dodano: 2014-07-21  
Dzień z życia Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku
Fot. Każmierczak Rafał czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-15  
Czas jak rzeka – przeboje Czesława Niemena
Piękne słoneczne niedzielne popołudnie 13 lipcaprzyciągnęło do Sannickiego parku sympatyków i fanów muzyki Czesława  Niemena. O godz. 17:00 na muszli koncertowej rozbrzmiewały hity lat 60. i 70., w wykonaniu Jarosława Kró czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-08  
Piotr Latoszyński i Grażyna Szapołowska w ECA
Piotr Latoszyński i Grażyna Szapołowska byli bohaterami koncertu w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Aktorka w przerwach między utworami wykonywanymi przez maestro Latoszyńskiego zaprezentowała fragmenty swoich dw&o czytaj więcej »

 

dodano: 2014-06-30  
Fame Dance Festiwal 3
Fame Dance Festiwal 3 27 czerwca 2014 Amfiteatr Płock fot. Każmierczak Rafał czytaj więcej »

 

dodano: 2014-06-25  
Podsumowanie ogólnopolskiego castingu do serialu „RODZINKA.PL” w Galerii Wisła
21 czerwca w Galerii Wisła w Płocku odbył się OGÓLNOPOLSKI CASTING TELEWIZYJNY, którego zwycięzca wystąpi w niezwykle popularnym serialu „RODZINKA.PL”. Gośćmi Specjalnymi wydarzenia byli popularni aktorzy – Małgorzata czytaj więcej »

 

dodano: 2014-06-23  
Dzień Wisły
21.06.14r Fot.Każmierczak Rafał czytaj więcej »

 

dodano: 2014-06-23  
Międzynarodowa Wystawa Kotów
Międzynarodowa Wystawa Kotów w Orlen Arenie 21-22.06.14r Fot. Każmierczak Rafał czytaj więcej »

 

dodano: 2014-06-17  
Rodzinny piknik z karate tradycyjnym
W sobotę 7 czerwca w gospodarstwie Państwa Moniki i Janusza Obidowskich w miejscowości Bronowo-Zalesie k/ Płocka Akademia Karate Tradycyjnego zorganizowała „Rodzinny Piknik z Karate Tradycyjnym”. Program pikniku był bardzo obszerny i czytaj więcej »

 

dodano: 2014-06-10  
Dziesiąty "Wieczór Marzeń w ZOO"
Ponad 1000 osób bawiło się na jubileuszowym – 10. „Wieczorze Marzeń” w płockim ZOO. Gości powitali Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski, który objął imprezę Honorowym Patronatem oraz gospodarz ZOO – Dyrektor Aleks czytaj więcej »

 

dodano: 2014-06-09  
Pomyśl o mnie – wspomnieniami Anny German
W muszli koncertowej Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach odbył się koncert „Pomyśl o mnie – wspomnieniami Anny German”. W repertuarze obdarzonej anielskim głosem wokalistki zaprezentowała się Marzen czytaj więcej »

 

Zobacz wszystkie wiadomości z Galerie Terazplock.pl »

 

bottom
67 908 718