Informujemy iż strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Tobie wygody podczas przeglądania stron serwisu. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem
top
ramka
bottom

PBU Interbud Płock

top
ramka
bottom
top
ramka

Wszystkich odsłon od 1 marca 2009:
70 331 868

bottom
top
ramka

2013-02-18

Fundacja Dziecięca Fantazja spełniła marzenia w Wyszogrodzie

15 lutego 2013 spełniły się marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Podczas przyjęcia w centrali Vistula Banku w Wyszogrodzie dzieci poznały Bank z bliska i dostały wymarzone prezenty.

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS spełniają marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wspólna akcja stawia na radość, przeżywanie szczęścia i dobro w życiu. Kiedy fantazja staje się rzeczywistością, znikają choroby, ból i smutek, chociaż cierpienie jest codziennością tych dzieci.

Vistula Bank jest na co dzień blisko ludzi. Jest bankiem-sąsiadem, który zrozumie, wysłucha, poświęci czas i odpowie na potrzeby klienta. - Bardzo chętnie wspieramy lokalne inicjatywy kulturalne i społeczne. Razem z naszymi pracownikami czynnie uczestniczę w życiu lokalnym. Bank udziela pomocy finansowej szkołom, gimnazjom, Domowi Opieki Społecznej, strażakom, emerytom i parafiom. Czynnie wspieramy także imprezy folklorystyczne, dożynki i inne wydarzenia. Pomoc marzycielom z najbliższej okolicy, to zaszczyt i potwierdzenie naszych wartości – Polak, jego rodzina i pomoc - mówi Pani Jolanta Łukasiak-Malicka - Prezes Zarządu Vistula Banku.

- Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości na spełnienie pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka  - mówi Patrycja Wróbel, członek Zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja - Banki mierzą swoje efekty współczynnikiem wypłacalności. Fundacja - liczbą uszczęśliwionych dzieci. Dzięki Bankom Spółdzielczym tylko w grudniu i styczniu było ich ponad 50.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przemówienia Pani Jolanty Łukasiak-Malickiej, Prezesa Zarządu. Następnie Pani Prezes wręczyła prezenty dzieciom.

Pierwszą marzycielką była dziewięcioletnia Natalia, która choruje na mukowiscydozę. Największym marzeniem Natalii był tablet, z którego mogłaby korzystać w domu i w szpitalu. Dziewczynka bardzo ucieszyła się z wymarzonego sprzętu. Oprócz tableta Natalia otrzymała także witraże wielkanocne do malowania, hodowlę kryształków oraz książeczki edukacyjne i przybory plastyczne. W podziękowaniu Natalia przekazała Pani Prezes własnoręcznie wykonaną laurkę i 3 róże.

Kolejną marzycielką była szesnastoletnia Klaudia, która urodziła się z poważną wadą serca (tetralogia Fallota), która wymagała już. czterech operacji. Dziewczynka boryka się również z wymagającą częstej hospitalizacji i postępującą skoliozą. Największym marzeniem Klaudii był laptop. Do tego otrzymała niezbędne akcesoria oraz grę Sims z dodatkami. Klaudia bardzo się ucieszyła, że spełniło się jej marzenie.

Następnie swoje prezenty odebrał dziesięcioletni Rafał, który choruje na mukowiscydozę, chorobę, która prowadzi do całkowitej niewydolności oddechowej. Rafał otrzymał telefon komórkowy, piłkę nożną i strój piłkarski, książkę o futbolu, encyklopedię dla dzieci i książki edukacyjne, klocki magnetyczne i wymarzoną grę planszową. Rafał bardzo cieszył się z każdej najmniejszej rzeczy, wszystko dokładnie oglądał i dziękował za każdy prezent.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze za sprawą Pani Prezes i pracowników Banku. Marzyciele byli zachwyceni prezentami, a dorośli wzruszeni spotkaniem. Rozdawania prezentów dopełnił słodki poczęstunek. To była miła chwila, żeby porozmawiać i lepiej się poznać. Zarówno Natalia, Klaudia jak i Rafał rozpromienieni podziwiali swoje prezenty. Dzieci dostały od Banku dodatkowe upominki – parasole, torby z prezentami, zegary, scyzoryki. To był szczęśliwy moment dla wszystkich zebranych, uśmiechów i radości nie było końca.

 

Fundację można wesprzeć:


-    poprzez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego,
-    poprzez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
      nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
-    „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,
-    uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
-    polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

 

Galeria do tej informacji (klknij na miniaturze, aby ją powiększyć):

źródło: Galerie Terazplock.pl

« wróć

 

Zobacz również z Galerie Terazplock.pl:

  Wiadomości 1 - 10 z 143

dodano: 2014-04-17  
Płock przywitał Annę Wendzikowską
Wczoraj na zaproszenie Społeczno-Kulturalnej Sekcji Towarzystwa Przyjaciół Płocka do Płocka przyjechała Anna Wendzikowska. Aktorka, dziennikarka i korespondentka programu "Dzień Dobry TVN" opowiadała o swojej przygodzie z Hollywoo czytaj więcej »

 

dodano: 2014-04-09  
Oskar Kolberg i wystawa „Rzeźbiarze w hołdzie Chopinowi”w ECA
Oskar Kolberg był bohaterem koncertu, który odbył się wczoraj w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Obchody 200. rocznicy urodzin słynnego etnografa uczcił Zespół Polski Marii Pomianowskiej, który czytaj więcej »

 

dodano: 2014-04-09  
Płockie targi edukacyjne 2014
Płockie Targów Edukacyjne 2014 7 kwietnia 2014, Hala Sportowa na terenie Centrum Sportu i Rekreacji Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku czytaj więcej »

 

dodano: 2014-04-07  
Targi nieruchomości w płockiej galerii Wisła
czytaj więcej »

 

dodano: 2014-04-04  
Pokaz mody Magdaleny Carter
czytaj więcej »

 

dodano: 2014-03-28  
Otwarcie Leroy Merlin w Płocku
czytaj więcej »

 

dodano: 2014-03-19  
Warsztaty teatralne w ECA
W Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach trwają warsztaty teatralne prowadzone przez Dyrektora Teatru TM Tomasza Mędrzaka i aktorkę Teatru Agnieszkę Sitek. Drugiego dnia zajęć wzięli w nich udział gimnazjaliści z Gąbina w czytaj więcej »

 

dodano: 2014-03-19  
PLOT na Targach Turystycznych WYPOCZYNEK 2014 w Toruniu
W dniach 15-16 marca 2014 r. Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna wzięła udział w IV edycji toruńskich Targów Turystycznych WYPOCZYNEK 2014. Targi Turystyczne WYPOCZYNEK są imprezą od niedawna istniejącą na rynku turystycznym, ale z roku czytaj więcej »

 

dodano: 2014-03-18  
Poloniada 2014
15-16 marca 2014 roku w Orlen Arenie w Płocku odbyły się Targi Kultury i Promocji Miast i Regionów – Poloniada 2014. Po raz pierwszy do Płocka przyjechali przedstawiciele blisko 40 samorządów, by zaprezentować ofertę kulturalną czytaj więcej »

 

dodano: 2014-03-18  
Gala kogutów
W sobotę wieczorem w Hotelu Tumskim w Płocku odbyła się Gala Kogutów. Zostały przyznane nagrody w dziedzinie kultury i promocji - Koguty. Dodatkowo - poza konkursem - został przyznany Kogut Przyjaciela Poloniady. Statuetkę otrzymał Prezy czytaj więcej »

 

Zobacz wszystkie wiadomości z Galerie Terazplock.pl »

 

bottom
61 123 884