Informujemy iż strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Tobie wygody podczas przeglądania stron serwisu. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem

Portal internetowy Teraz Płock- Lokalna nawigacja w biznesie

terazplock.pl logo
Dziś jest 18 Czerwca 2018 roku, imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
reklama

PBU Interbud Płock

Odwiedziny

Wszystkich odsłon od 1 marca 2009:
151 929 028

 

Nieruchomości Płock

Informacje

2013-02-18

Fundacja Dziecięca Fantazja spełniła marzenia w Wyszogrodzie

15 lutego 2013 spełniły się marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Podczas przyjęcia w centrali Vistula Banku w Wyszogrodzie dzieci poznały Bank z bliska i dostały wymarzone prezenty.

Banki Spółdzielcze z Grupy BPS spełniają marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wspólna akcja stawia na radość, przeżywanie szczęścia i dobro w życiu. Kiedy fantazja staje się rzeczywistością, znikają choroby, ból i smutek, chociaż cierpienie jest codziennością tych dzieci.

Vistula Bank jest na co dzień blisko ludzi. Jest bankiem-sąsiadem, który zrozumie, wysłucha, poświęci czas i odpowie na potrzeby klienta. - Bardzo chętnie wspieramy lokalne inicjatywy kulturalne i społeczne. Razem z naszymi pracownikami czynnie uczestniczę w życiu lokalnym. Bank udziela pomocy finansowej szkołom, gimnazjom, Domowi Opieki Społecznej, strażakom, emerytom i parafiom. Czynnie wspieramy także imprezy folklorystyczne, dożynki i inne wydarzenia. Pomoc marzycielom z najbliższej okolicy, to zaszczyt i potwierdzenie naszych wartości – Polak, jego rodzina i pomoc - mówi Pani Jolanta Łukasiak-Malicka - Prezes Zarządu Vistula Banku.

- Naszymi podopiecznymi są w większości dzieci z ubogich rodzin, których rodzice nie mają finansowych możliwości na spełnienie pragnień chorującego, a często też umierającego dziecka  - mówi Patrycja Wróbel, członek Zarządu Fundacji Dziecięca Fantazja - Banki mierzą swoje efekty współczynnikiem wypłacalności. Fundacja - liczbą uszczęśliwionych dzieci. Dzięki Bankom Spółdzielczym tylko w grudniu i styczniu było ich ponad 50.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przemówienia Pani Jolanty Łukasiak-Malickiej, Prezesa Zarządu. Następnie Pani Prezes wręczyła prezenty dzieciom.

Pierwszą marzycielką była dziewięcioletnia Natalia, która choruje na mukowiscydozę. Największym marzeniem Natalii był tablet, z którego mogłaby korzystać w domu i w szpitalu. Dziewczynka bardzo ucieszyła się z wymarzonego sprzętu. Oprócz tableta Natalia otrzymała także witraże wielkanocne do malowania, hodowlę kryształków oraz książeczki edukacyjne i przybory plastyczne. W podziękowaniu Natalia przekazała Pani Prezes własnoręcznie wykonaną laurkę i 3 róże.

Kolejną marzycielką była szesnastoletnia Klaudia, która urodziła się z poważną wadą serca (tetralogia Fallota), która wymagała już. czterech operacji. Dziewczynka boryka się również z wymagającą częstej hospitalizacji i postępującą skoliozą. Największym marzeniem Klaudii był laptop. Do tego otrzymała niezbędne akcesoria oraz grę Sims z dodatkami. Klaudia bardzo się ucieszyła, że spełniło się jej marzenie.

Następnie swoje prezenty odebrał dziesięcioletni Rafał, który choruje na mukowiscydozę, chorobę, która prowadzi do całkowitej niewydolności oddechowej. Rafał otrzymał telefon komórkowy, piłkę nożną i strój piłkarski, książkę o futbolu, encyklopedię dla dzieci i książki edukacyjne, klocki magnetyczne i wymarzoną grę planszową. Rafał bardzo cieszył się z każdej najmniejszej rzeczy, wszystko dokładnie oglądał i dziękował za każdy prezent.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze za sprawą Pani Prezes i pracowników Banku. Marzyciele byli zachwyceni prezentami, a dorośli wzruszeni spotkaniem. Rozdawania prezentów dopełnił słodki poczęstunek. To była miła chwila, żeby porozmawiać i lepiej się poznać. Zarówno Natalia, Klaudia jak i Rafał rozpromienieni podziwiali swoje prezenty. Dzieci dostały od Banku dodatkowe upominki – parasole, torby z prezentami, zegary, scyzoryki. To był szczęśliwy moment dla wszystkich zebranych, uśmiechów i radości nie było końca.

 

Fundację można wesprzeć:


-    poprzez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego,
-    poprzez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
      nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
-    „zaadoptowaniem” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,
-    uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
-    polubieniem fanpage’u Fundacji www.facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

 

Galeria do tej informacji (klknij na miniaturze, aby ją powiększyć):

źródło: Galerie Terazplock.pl

« wróć

 

Zobacz również z Galerie Terazplock.pl:

  Wiadomości 1 - 10 z 184

dodano: 2015-08-18  
47 Sannicka Niedziela pełna atrakcji
Sannickie Niedziele mają swą długą tradycję. Towarzyszą im występy lokalnych zespołów, ale też i cykliczne koncerty chopinowskie w pałacowych murach. Tylko na czas rewitalizacji zespołu pałacowo-parkowego przeniesione do siedziby Gminnego Ośro czytaj więcej »

 

dodano: 2015-08-17  
EuroLato 2015 w Płocku
W niedzielne popołudnie 9 sierpnia mieszkańcy Płocka i okolic mieli okazję odwiedzić namioty Przedstawicielstwa Komisji na Stadionie Sportowym przy ul. Sportowej. Wakacyjny cykl imprez informacyjno–edukacyjnych EuroLato, który towarzyszy czytaj więcej »

 

dodano: 2015-07-15  
Polsko-niemieckie spotkanie w Sannikach
W sobotę, 11 lipca 2015 roku Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach gościło przedstawicieli Katolickiego Uniwersytetu Ludowego Niederalteich – bawarskim mieście. Przyjechali do Polski na zaproszenie tworzonego w Sann czytaj więcej »

 

dodano: 2015-06-29  
Kolizja w centrum
27 czerwca ok. godziny 17 na skrzyżowaniu Al. Jachowicza i ul. Nowy Rynek w Płocku doszło do kolizji Opla Vectry z motocyklem. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił kierowca i pasażer motocykla. Sprawcą wypadku był kierowca auta osobowego, któ czytaj więcej »

 

dodano: 2015-04-20  
Pieśni romantyczne w sannickim pałacu
W Sali koncertowej sannickiego pałacu w minioną niedzielę (12 kwietnia) posłuchać można było pieśni romantycznych w wykonaniu Lilianny Zalesińskiej przy akompaniamencie Piotra Szymonowicza. Było to kolejne wydarzenie z cyklu koncertów chopinow czytaj więcej »

 

dodano: 2015-02-23  
Laureatki Złotych Parnasów w Sannikach
W sannickim pałacu w niedzielne popołudnie 22 lutego zabrzmiało Andante spianato i Wielki Polonez Es- dur op.22 Fryderyka Chopina na pierwszym w tym roku koncercie chopinowskim. Dla sannickiej publiczności wystąpiły Irina Krasavina i Jekaterina D czytaj więcej »

 

dodano: 2015-02-23  
Spotkanie z Olgą Tokarczuk w Książnicy Płockiej
Spotkanie z Olgą Tokarczuk, które odbyło się 19 lutego o godz. 18.00 w Książnicy Płockiej - www.ksiaznicaplocka.pl czytaj więcej »

 

dodano: 2015-01-27  
Jacek Borkowski wystąpił z koncertem w ECA im. F. Chopina w Sannikach
Jacek Borkowski wystąpił z koncertem w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Repertuar artysty zdominowały największe światowe standardy muzyczne, w tym: Moon River, Even now, Sweet heaven, L. O. V. E., oraz premiero czytaj więcej »

 

dodano: 2014-11-18  
Akademia Pana Kleksa w Sannikach
Sam Ambroży Kleks zjawił się w piątkowe popołudnie w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach. To chyba najsłynniejszy gość sannickiego pałacu od czasu wizyty Fryderyka Chopina w Sannikach w 1828 r., ale nie skończyło się ty czytaj więcej »

 

dodano: 2014-10-21  
Bronisława Kawalla, Alicja Jachiewicz-Szmidt i Stefan Szmidt wystąpili w ECA
Bronisława Kawalla oraz Alicja Jachiewicz-Szmidt i Stefan Szmidt wystąpili w niedzielę w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Całe wydarzenie zwieńczył wernisaż wystawy „Knieją inspirowane” Wiesława Pańcz czytaj więcej »

 

Zobacz wszystkie wiadomości z Galerie Terazplock.pl »

 

139 809 978