Informujemy iż strona używa mechanizmu cookie wyłącznie w celu zapewnienia Tobie wygody podczas przeglądania stron serwisu. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. OK, rozumiem

Portal internetowy Teraz Płock- Lokalna nawigacja w biznesie

terazplock.pl logo
Dziś jest 15 Października 2019 roku, imieniny obchodzą: Jadwigi, Teresy, Brunona

PBU Interbud Płock

Odwiedziny

Wszystkich odsłon od 1 marca 2009:
172 295 449

 

Nieruchomości Płock

Informacje

2014-12-11

Kolejny zgon bezdomnego

W ostatnią niedzielę listopada strażnicy miejscy odkryli kolejne zwłoki bezdomnego mężczyzny. Funkcjonariusze kontrolując pustostan przy ul. Wyszogrodzkiej pod kątem przebywania w nim osób bezdomnych natknęli się na zwłoki 60-letniego mężczyzny.

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 12.30, kiedy strażnicy podeszli do leżącego w pustostanie mężczyzny nie dawał oznak życia, nie reagował na żadne bodźce a jego usta i ręce były sine. Na miejsce wezwano policję oraz pogotowie ratunkowe. Lekarz stwierdził zgon. Dzięki temu, że bezdomny miał przy sobie dokumenty znana jest jego tożsamość.

 

Jeśli chodzi o miniony weekend to funkcjonariusze Straży Miejskiej 22 razy podejmowali interwencję w stosunku do osób bezdomnych. Głównie osoby te były pod wpływem alkoholu. W trosce o ich życie i zdrowie odwiezione zostały do Izby Wytrzeźwień.

 

Zgłaszane dyżurnemu Straży Miejskiej interwencje dotyczyły również osób bezdomnych trzeźwych, które przed mrozem schroniły się w blokach na klatkach schodowych.

Na przykład do takiej interwencji doszło w jednym z bloków przy ul. Wyszogrodzkiej. Bezdomny mężczyzna był trzeźwy, ponieważ uskarżał się na bóle w plecach, strażnicy wezwali karetkę pogotowia. 74-letni mężczyzna, będący jak twierdzi bezdomnym od 5 lat przewieziony został przez strażników do Domu dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Sienkiewicza.

Z kolei innego bezdomnego strażnicy miejscy zastali śpiącego na klatce schodowej przy ul. Jaśminowej a jeszcze innego w sypie jednego z bloków przy ul. Wyszogrodzkiej.
Ten 38-letni bezdomny był trzeźwy odmówił pomocy.

Kolejnego bezdomnego z rozbitą głową strażnicy miejscy znaleźli na przystanku autobusowym. Był nietrzeźwy, lekarz z karetki pogotowia zdecydował o zabraniu go do szpitala.

 

Ze względu na niskie temperatury strażnicy miejscy widząc nawet bezdomnego na ulicy zatrzymują go i rozpytują, gdzie przebywa obecnie, aby móc np. nocą kilkakrotnie skontrolować to miejsce.

 

źródło: Straż Miejska w Płocku

« wróć

 

Zobacz również z Straż Miejska w Płocku:

  Wiadomości 1 - 10 z 615

dodano: 2015-06-16  
Patrole rowerowe
Ruszyły już patrole rowerowe Straży Miejskiej. Nie tylko patrole piesze, służba z wykorzystaniem radiowozów, ale również strażnicy miejscy na rowerach dbać będą o bezpieczeństwo mieszkańców. Strażnicy miejscy na rowerac czytaj więcej »

 

dodano: 2014-12-11  
Działania prewencyjne
Rejonowi Straży Miejskiej przeprowadzili w czwartek z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolę miejsc przebywania osób bezdomnych. Kontrola miała m.in. na celu przekonanie osób bezdomnych do skorzystania nocą z og czytaj więcej »

 

dodano: 2014-12-11  
Działania przy szpitalu
Prawie 270 interwencji w sprawie nieprawidłowego parkowania w rejonie szpitala na Winiarach  wpłynęło do dyżurnego Straży Miejskiej. Interwencje te wpłynęły do dyżurnego już po uruchomieniu dodatkowych miejsc do parkowania.     czytaj więcej »

 

dodano: 2014-12-11  
fotoradar na grudzień
Informujemy, iż po uzgodnieniu z Komendą Miejską Policji w Płocku w miesiącu grudniu urządzenie samoczynnie rejestrujące przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami (fotoradar), ustawiane będzie na następujących ulicach: &nb czytaj więcej »

 

dodano: 2014-12-11  
znaleziono spalone zwłoki
28 listopada około godziny 8.30 patrol Straży Miejskiej znalazł zwłoki prawdopodobnie osoby bezdomnej. Zwłoki leżały w spalonym szałasie.   Do tragedii doszło na terenie ogródków działkowych przy ul. Szpitalnej. Ciało odnaleź czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-24  
Kontrole boisk szkolnych
Rejonowi Straży Miejskiej rozpoczęli kontrole boisk szkolnych. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas zajęć z wychowania fizycznego na boiskach szkolnych. Skontrolowano  wczoraj 5 szkół.   czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-24  
Alarmy bombowe
15 strażników miejskich zabezpieczało  trzy miejsca do których nieznani sprawcy rozesłali droga emaliową informację o podłożonych ładunkach wybuchowych.   Informacje o bombach wysłane zostały do Prokuratury Okręgowej przy czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-03  
Fotoradar w lipcu
Informujemy, iż po uzgodnieniu z Komendą Miejską Policji w Płocku w miesiącu lipcu rządzenie samoczynnie rejestrujące przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami (fotoradar), ustawiane będzie na następujących ulicach:   czytaj więcej »

 

dodano: 2014-07-03  
STOP 18
Jak co roku w pierwszych dniach wakacji płocka Straż Miejska podjęła działania związane z realizacją programu odpowiedzialnej sprzedaży wyrobów tytoniowych „STOP 18”.  Tylko w ciągu  czterech godzin akcji patrol odwied czytaj więcej »

 

dodano: 2014-05-05  
Prawo strażnika do legitymowania
Strażnik miejski w celu ustalenia tożsamości ma prawo żądania okazania dokumentów, a jeśli osoba nie ma ich przy sobie, podania wszelkich informacji dotyczących tożsamości. Odmowa podania tych danych jest wykroczeniem zagrożonym karą grz czytaj więcej »

 

Zobacz wszystkie wiadomości z Straż Miejska w Płocku »

 

159 623 390